„Szafranowy Krzyż” – poruszająca historia o miłości pomiędzy byłym hinduskim mnichem, a baptyjska pastorką

„Szafranowy Krzyż” to pozycja, którą opublikowaliśmy w 2016 roku. Książka ta jest o tyle wyjątkowa, że porusza historię uczucia, które rozkwitło, mimo różnic, które dla wielu byłyby nie do zaakceptowania. Opowiada bowiem historię o baptyjskiej pastorce, która poślubiła hinduskiego mnicha.

O czym jest „Szafranowy Krzyż”?

Jest to historia dwojga ludzi, którzy mimo istotnej różnicy między nimi, jaką jest wyznawana religia, potrafili znaleźć w tym wspólny mianownik. Dzięki temu mogli się od siebie nawzajem wiele nauczyć, co pomogło im w umocnieniu związku. Historia ta pokazuje, że ludzie, którzy się od siebie znacznie różnią, mogą stworzyć szczęśliwy związek, jeśli tylko będą wzajemnie szanować istniejące między nimi różnice.

Komu przypadnie do gustu?

Ze względu na to, że w książce poruszane są rozmaite tematy, ciężko jest jednoznacznie określić grupę czytelników, których zaciekawi „Szafranowy Krzyż”. Wprawdzie temat książki głównie skupia się na religii, jest ona napisana w taki sposób, że nie trzeba być osobą religijną, aby odkryć w niej coś ciekawego dla siebie. Sposób, w jaki autorka Dana Trent opisuje swoje doświadczenie, jakim jest podróż do Indii – miejsca bardzo ważnego dla jej męża, wyznawcy hinduizmu – już od pierwszych stron książki jest bardzo zachęcający. Trent pisze w sposób bardzo bezpośredni, wplatając co i rusz zabawne anegdoty ze swojego życia, widać że ma dystans do siebie, co sprawia że łatwo jest ją polubić. Przypomina ona nieco główną postać popularnej serii o Bridget Jones, nieco bardziej ułożoną, choć o podobnej wrażliwości. Książka jest ciepłym zapisem wspomnień autorki, lecz także zawiera w sobie również mądre przesłania dotyczące, zarówno życia, jak i relacji z ludźmi. Każdy może odnaleźć w niej coś dla siebie.

Książkę „Szafranowy Krzyż” możecie kupić w naszym sklepie internetowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *